Bayanlar İçin

Ağlayan Bebeğe Çözüm

Ağlayan Bebeğe Çözüm

 Yeni anne olmuş insanların sanırım en çok aradığı çözümler ağlayan bebekleri için neler yapılabileceğidir. Aslında bu çözüm sadece annelerin değil babalarında son zamanlarda çok sık çözüm aradığı bir durumdur. Ağlayan bebeğe çözüm bulmak için öncelikle bebeğin neden ağladığını doğru tespit etmek gerekir. Bunun için bebeğinizin yaşı önemlidir. Bebeğiniz yeni doğmuşsa ve sürekli ağlama krizleri yaşıyorsa bunun bir çok sebebi olabilir.

Bu sebepleri kendi anlatamayacağına göre sizin bunu doğru tahmin etmeniz için çözümler aramalısınız. Acıkmış, altı ıslanmış ya da uykusu gelmiş olabilir. aslında bu sebepler anne ve babaların akıllarına çok kolaylıkla gelebilecek çözümlerdir. Önemli olan kolik sancısı çekip çekmediğini tespit etmektir. Bunu bebeğinizin ağlarken ayaklarını karnına doğru çekip çekmediğinden anlayabilirsiniz. Ve kolik sancıları belli saatlerde bebekleri rahatsız etmektedir. Bu saatlerde bebeğinize masaj yaparak onu rahatlatabilirsiniz.

Ağlayan Bebekler İçin Neler Yapılabilir 

  • İlk adım olarak tensel temas kurulmalıdır. Bebek ağladığında kendisi ile güvenli bağ kurmuş anne ya da babasının sarılması ile huzur bulacaktır. Sarılma bebekler için çok önemlidir.
  • Emzik kullanımı belli aya kadar sağlıklıdır ve ağlayan bebeğe çözüm olarak en sık kullanılan çözümler arasındadır.
  • Bebeğe belli aralıklarla yapılan masaj onu rahatlatmaya yetecektir. Özellikle başını okşamak ve belli ses tonunda konuşmak onu anne karnındaki huzura kavuşturabilir.
  • Aslında tüm bunlardan daha önemli bir adım vardır. Bebek ağlamaya başladığında panik olmadan sakin ve stressiz bir kimsenin ilgisine ihtiyacı vardır. Çünkü stres bebeğe direk geçer ve bebek daha çok ağlamaya başlar.

Ağlayan Bebeğe Çözüm

Bebekler Neden Aşırı Ağlar

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Onlar bebek ve isteklerini bu şekilde dile getirebilmeyi biliyorlar. Aşırı ağlamalarının sebepleri arasında çok ciddi rahatsızlıklar olmadığı sürece ağlama sebeplerine kolaylıkla çözüm bulunabilir. Ağlayan bebeğe çözüm kucağa alıp koşulsuzca sevgi göstermek ve şefkatli bir kucak Vermekle başlar. Bebekler ve çocuklar kendilerini güvensiz bir ortamda hissettikleri zamanda ağlarlar ve huzursuzluklarını bu şekilde anlatırlar. Bu durumda onları güvenli kucağa almak ve sevgi sunmak ilk akla gelen çözüm olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir