Bayanlar İçin

Cilt rengini açmada pirinç suyu kullanımı

Cilt rengini açmada pirinç suyu kullanımı

Japon kadınlarının beyaz ciltleri herkesin dikkatini çekmektedir. Nedeni ise pirinç tarlalarında çalışırken yüzlerini güneşten korumak için kullandıkları pirinç suyudur. Cilt rengini açmada pirinç suyu kullanımı oldukça yaygındır. Güneşe sıklıkla maruz kalan cildin yanmaması ve beyazlatılması için doğal bir mucize olan pirinç suyu kullanılır. Kimyasal madde içeren kozmetik ürünlere göre çok sağlıklıdır. Aslında koruyucu krem olarak alınan güneş kremlerinin içeriğinde de pirinç bulunur. Güneşin zararlı ışınlarından korurken aynı zamanda cildin renginin açılmasına da yardımcı olur. Pirincin içinde 8 farklı esansiyel amino asit, B ve E vitaminleri bulunur. Saç ve cilt için birebir olan bu maddeler, pirinç suyunun tereddütsüz kullanımına yardımcıdır. Hiçbir yan tesiri olmayan doğal bir üründür.

Cilt rengini açmada pirinç suyu kullanımı

Kuru Ciltler İçin Pirinç Suyu

Güneşin ve diğer dış etkenlerin etkisi ile oluşan cilt lekeleri bayanlar için büyük bir sorun oluşturur. Ciltteki karma renkler güzel ve duru görünmeye engeldir. Bundan dolayı bütün cildin rengini eşitleyecek cilt beyazlatıcılar kullanılır. Cilt lekelerini beyazlatmak için çok çeşitli yöntemler kullanılır. Cilt rengini açmada pirinç suyu kullanımı son zamanlarda çok popüler oldu. Kuru ciltlerde uygulanabilecek karışımın tarifi şöyledir:

  • 1 su bardağı rondodan geçirilmiş ve un haline getirilmiş pirinç
  • 1 çay bardağı süt veya 1 kahve fincanı süt kaymağı
  • 1 tatlı kaşığı bal

Bütün malzemeler karıştırılır. Krem kıvamına gelinceye kadar elle yoğrulur. Karışımı yüz ve boyun bölgesine sürüp 20 dakika bekletilip yıkanır. Haftada 1 uygulanır. Ekstra nemlendirici kullanmaya gerek yoktur.

Normal Ciltler İçin Pirinç Suyu

Kozmetik markalarının ürettiği ürünler serumlar ve kremlerin iyileşme oranı çok düşük olup kalıcı çözüm sunmazlar. Lazer tedavisi ve diğer soyma işlemlerine göre cilt rengini açmada pirinç suyu kullanımı daha pratik ve kesin çözümlüdür. Düzenli kullanıldığında cilt renginde açılma olduğu görülecektir. Normal ciltler için pirinç suyuyla hazırlanan karışımın tarifi şöyledir:

  • 1 su bardağı pirinç ve üzerini geçecek kadar su derin bir kaseye konulur.
  • Ara sıra pirinçleri hamur yoğurur gibi sıkıp nişastaları çıkarılır.
  • En az 1 saat kadar bekletilir.
  • Pirinçleri süzülerek su bir şişeye doldurulur.
  • Pamuk yardımıyla yüze sürülür. Durulamaya gerek yoktur.
  • Ardından nemlendirici krem sürülür.
  • Haftada 1 kere tekrarlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir