Bayanlar İçin

Kulak şekline göre saç kesimi

Kulak şekline göre saç kesimi

Bay ve bayanlar için saç önemlidir. Her zaman güzel ve bakımlı olması istenir. Özellikle beğenmediğimiz yönlerimizi kapatmak için saç kesimi seçimi önemli bir ayrıntıdır. Kulak şekline göre saç kesimi de bunlardan biridir. Kulaklarınızın yapısından veya görüntüsünden ötürü rahatsız oluyorsak, kepçe kulaklarımız var ise saç kesimi stilimizle bu istemediğimiz görüntüyü kapatabiliriz. Çevremizde de kendilerindeki kusurları saklamayarak onlarla barışık kişiler olduğu gibi kepçe kulak görüntüsünden rahatsız insanlar da vardır. Bu tercih kişiden kişiye değişebilir. Birkaç kesim detayıyla yüzünüze çok yakışacak modeller elde edebilirsiniz. Kulakların görüntüsüyle ilgili bu problem doğru saç kesim modeli ile istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Oysaki yanlış saç kesimi kepçe kulak olmayan kişilerin bile bu konu ile ilgili sıkıntı yaşamasına neden olabilir. Kepçe ya da küçük kulaklı da olsanız saç kesim modeli seçimi önemli bir ayrıntıdır.

Kulak şekline göre saç kesimi

 Kulakları Örten Saç Kesim Modelleri

Pek çok ünlü kişi kepçe kulaklı olma özelliklerini çoğu zaman gizlemiyorlar bile. Ancak bu durumdan rahatsız olan kişiler uygun saç kesim modelleri ile bu durumu kolayca kapatabilirler. Bu yüzden kulak şekline göre saç kesimi oldukça önemli bir ayrıntıdır. Saç kesim seçimi kişiye ayrı bir hava verirken istediği kusurları gizlemeye de yardımcı olacaktır. Bu durumda kulaklarını gizlemek isteyenler için birkaç tüyo verebiliriz. Kulaklarını gizlemek isteyen kişiler için en uygun saç kesim modeli kahküllü uzun saçlardır diyebiliriz. Çünkü kulaklarını tamamen gizlemek isteyenler için bu kahküllü uzun saç kesimleri oldukça ideal olacaktır. Şakaklardan başın arkasına doğru uzanarak kepçe kulakları bastırıp kulakları tamamen kapatmayan saç modelleri de kulak şeklini gizlemeye yardımcı ideal bir model olacaktır. Ayrıca, bu tip kulak yapısına sahip kişiler hacimli ve dalgalı saç tipine sahip iseler kendi yüz tipine uygun uzun saç modelleri de kendileri için ideal olacaktır.

Kulaklarını Örtmek İstemeyenler İçin Saç Kesim Modelleri

Kulaklarını örtmek isteyen kişiler olduğu kadar kulaklarını kapatmak istemeyen kepçe kulaklarını seven ve göstermek isteyen kişilerde vardır. Bunun yanı sıra kepçe kulak olmayan kişilerde vardır.  Bu kişiler yüzlerine yakışan istedikleri modelleri rahatlıkla kullanabilirler. Kulak şekline göre saç kesimi modellerinden çok yüz tipine uygun modelleri seçmeleri daha uygun olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir