Bayanlar İçin

Toz ruj kullanımında nelere dikkat edilmeli

Toz ruj kullanımında nelere dikkat edilmeli

Makyaj modasının yeni trendi olan toz rujlar popüler olmaya başladı. İlk olarak Kore’de popüler olan toz ruj son zamanların en yeni trendlerinden biri oldu. Bu toz rujlar ülkemizde henüz daha çok yaygınlaşmasa da yavaş yavaş toz ruj kullanımı hayatımıza girecek gibi gözüküyor. İnce, ipeksi bir yapıya sahip olan toz rujlar yapısı ile de görüntüsü ile de diğer rujlardan oldukça farklı. Sanki bir pudrayı anımsatan toz rujların kıvamı dudaklara sürüldükten sonra toz kıvamında kalmaz.

Toz ruj sürüldükten sonra dudaktaki ruj tozu, kremsi ve pürüzsüz bir hal alır. Ancak toz ruj kullanımında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Bu noktalardan birisi ilk olarak bu toz ruju kullanmadan önce dudakların temiz ve nemlendirilmiş olması gerekmektedir. Toz rujların daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudaklarınızın mutlaka pürüzsüz olması gerekir. Bunun için de dudaklarınıza peeling uygulaması yaparak daha toz rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Toz ruj kullanımında nelere dikkat edilmeli

Makyajda Toz Ruj Kullanımı

Toz ruj kullanmadan önce dudaklar yeteri kadar nemlendirilmemiş ise gün içinde toz ruj kolayca silinebiliyor. Silinmese bile dudaktaki toz rujun duruşu bozuluyor ya da topaklaşıyor. Beklenen ışıltı da sağlanamıyor. Bu nedenle toz ruj kullanmadan önce dudaklar cilt tipine uygun bir nemlendirici ile yeterince nemlendirilmelidir. Fakat yine de kalıcı rujlara nazaran toz ruj kullanımı tabi ki farklı. Yemeğin ardından ya da bir şeyler içtikten sonra toz rujlar silinebilmektedir. Bu nedenle gün boyu bu toz rujları tazelemek en iyisi olacaktır.

Toz Ruj Kullanımının Avantajları

Bu toz rujların yeni trend olmasının en önemli nedenlerinden birisi birkaç rengi karıştırarak bambaşka renklerde ruj elde edilebiliyor olmasıdır. Yani sadece elinizdeki renk skalası kadar değil, karışımların oranına göre farklı renklerde rujlarda elde edilebiliyor. Ayrıca toz rujların üzerlerine bir parlatıcı sürüldüğü zaman da bambaşka bir görünüm elde edilebiliyor. Üst üste sürüldüğü zaman bile birbirine karışıp bulaşmayan bu renklerle birçok karışım yapılabiliyor ve inanılmaz renk skalası ortaya çıkmış oluyor. Toz ruj kullanımı bu açıdan da oldukça pratik ve göz alıcıdır. Toz rujları doğru bir şekilde kullandığınız takdir de makyajlarınızın vazgeçilmezi olacak gibi gözüküyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir