Bayanlar İçin

Vücudu temizleyen besinler

Vücudu temizleyen besinler

Kainat, insanların faydasına olacak bitkiler ve mucizelerle donatılmıştır. Yapılan yeni tetkikler, her bir yaratılan bitkinin bir faydası olduğunu göstermektedir. Faydalı olan bitkilerin doğal olarak belli bir oranda kullanılması gerekir. Fazla kullanım zararlı olabilir. Özellikle kanser hastalığı gibi ciddi rahatsızlıkları olanlar faydalı olduğu ifade edilen bitkileri ve besinleri kullanırken mutlaka hekimine danışmalıdır. Çünkü tıbbi tedavide kullanılan ilaçlarla bitkilerin olumsuz tepkimeye girmesi önlenmelidir. Yeryüzünde yetişen besinler, uzun yıllar insanların tedavi kaynağı olmuştur. Günümüzde hala daha birçok ilacın ana malzemesi içinde bitkiler ve normal hayatta tükettiğimiz bazı besin maddeleri bulunmaktadır. Vücudu temizleyen besinler, bedenin direncini artırarak hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

vücudu temizleyen besinler

Toksin Atıcı Sarımsak ve Chia Tohumu

İlaçlar tedavi için olmazsa olmazdır. Fakat ilaçlar, insan bedeninde bir tarafı tedavi ederken diğer bir organa zararlı maddeler içerebiliyor. Bundan dolayı doktorların da tavsiyesi olduğu üzere çok fazla önemli bir rahatsızlık olmadığı müddetçe ilaç kullanmak yerine vücudu temizleyen besinler ve bitkilerin kullanımı daha sağlıklıdır. Sarımsak vücuttan toksinleri atıcı çok değerli bir besindir. Bağırsak parazitlerine, virüslere, bakterilere ve mikroplara karşı savaşçıdır. Karaciğer enzimlerini aktifleştiren sarımsak, içeriğindeki selenyum ve alisinin ile karaciğeri temizler. Halk arasında doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak mikropların yok edilmesinde çok etkilidir. Omega 3 ve bol lif içeren Chia tohumu, enerji verir, sindirim esnasında karşılaşılan toksinleri uzaklaştırır ve vücudu temizler. Chia tohumu, salatalarda, yemeklerde ve pudinglerde kullanılır.

Sindirim Sistemi Uzmanı Karahindiba

Sindirim sisteminin sağlıklı olması vücut düzeni için çok önemlidir. Karahindiba, vücudu temizleyen besinler arasında yer almaktadır. Salata yaparken standart malzemelere karahindiba eklenebilir. Tam bir temizleyici ve arındırıcıdır. Karahindibanın içeriğinde antioksidan maddeler bulunur. Bu maddeler karaciğeri ve sindirim sistemini temizler. Karaciğer şişkinliğine iyi gelir, kabızlığı giderir, göğsü yumuşatır, soğuk algınlığına iyi gelir ve idrar söktürür. Yukarıdaki besinlerin dışında;

  • Vücuttaki zehirli maddeleri atmak için Pancar,
  • Karaciğer ve safra kesesini temizlemek için Enginar,
  • Alkali beslenerek vücudun PH dengesini korumak için Limon ve Greyfurt
  • Kanı temizlemek için Kereviz
  • Mide ve bağırsakları temizlemek için Zencefil
  • Mineral, antioksidan ve vitamin kaynağı yeşil yapraklı sebzeler
  • A, B2, C vitaminleri, demir ve kalsiyum bakımından zengin Bakla vücudu arındırmak için kullanılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir