Bayanlar İçin

Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

 Manikür bakımı her insanın ihtiyacı olan bakımdır. Çünkü ellerimizin ve ayaklarımızın sağlığı ve dış görünümü kişisel hijyenimizin göstergesidir. Manikür yapma son zamanlarda evde kolaylıkla yapılabilen bir bakım haline gelmiştir. Dışarda sürekli bu bakımı yaptırmak bütçenizi zorlayabilir. Bütçenizi, sağlığınızı ve zamanınızı düşünüyorsanız mutlaka manikür yapımının evde Nasıl olduğunu öğrenip kendiniz yapmalısınız. Şimdi başlayalım; İlk adım olarak ellerinizi mutlaka uzun süre ılık suda tutarak yumuşatmalısınız. Uzun Süreden kasır hemen sokup çıkarmayın diye yoksa 10-15 dakikalık bir süre yaterli Olacaktır. Elleriniz için özel su kabı temin edebilirsiniz. Suda yumuşamış tırnaklarınızı bir miktar kesin ve etlerini yukarı doğru ittirin. Tırnak yüzeyleriniz pürüzsüz olana kadar bu işlemi tekrarlayın ve fazla kalan tırnak dibi etlerinizi makas yardımı ile alın.

0

 Manikür Suyunda Neler Olmalı 

  • Evde kendinizin yapacağı manikür işlemi için su kabı hazırlarken içerisine bir takım ekleyeceğiniz malzemeler suyun daha sağlıklı ve yararlı olmasını sağlayacaktır.
  • Suya lavanta yağı, badem yağı ve saf zeytin yağı ekleyebilirsiniz. Bunlar tırnakların daha iyi beslenmesini sağlar. Aynı zamanda ellerinizin ve tırnaklarınızın pamuk gibi yumuşacık olmasını sağlar.Evde manikür yapma bu ayrıntılara dikkat edilerek çok sağlıklı bir hale getirilebilir.
  • Su kabının içerisine eklenecek bir miktar taze limon suyu içerisindeki asit ve c vitamini sayesinde tırnaklara besin kaynağı olacaktır. Buna özellikle dikkat etmesi gerekenler tırnakları kolaylıkla kopan kişilerdir.

Evde Yapılan Manikür Sonrası 

Evde yaptığınız ve hijyen kurallarına dikkat ederek işlemi tamamladığınız manikür Yapma bakımından sonra elleri ve tırnakları nemlendirmek önemli bir aşamadır. Bu nemlendirme işlemi deri turgoruna sağlık katacak ve ellerinizin daha uzun ömürlü genç kalmasını sağlayacaktır. Manikür işleminden sonra nemlendirme de tamamlandıysa oje ile son nokta konulmalıdır. İstediğiniz oje rengini sürerek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Bu evde manikür yapma işlemi ilk başlarda zor gelebilir. İlk yapmaya başladığınızda fazla zamanızı alabilir. Fakat ilerleyen günlerde nu işlem eliniz alıştıkça daha kısa sürecektir. Evde kişisel bakımınızı yapıyor olmak hem sizi hem cüzdanınızı mutlu edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir