Bayanlar İçin

Sağlıklı İlişki Rehberi

Sağlıklı İlişki Rehberi

Kadın ile erkek var olduğundan beri hem beraber olmaktan hemde beraberken kavga etmekten vazgeçmemiştir. Bu durum da insanların ruh eşini bulmasına çok ihtiyacı vardır. Sağlıklı ilişki rehberi farklı insanlara göre farklılık gösterebilir.

Sağlıklı ilişki kurmak hem kadının hem erkeğin çok istediği bir durumdur. Çünkü hepimiz biliyoruz ki sevmek ve sevilmek insanda bir ihtiyaçdır. Hem de öyle bir ihtiyaç ki fizyolojik ihtiyaçlardan hemen sonra gelir.

Sağlıklı Bir İlişkinin Sahip Olduğu 8 Özellik

  1. Hem kadın hem erkek ilişki yaşadığı eşle her duygusunu çok rahat bir şekilde paylaşabilmeli. Aslında bunun altında yatan sosyal maske kullanılmamasıdır.ilişki içerisinde çiftlar birbirine şeffaf olurlar.
  2. Çiftler beraber kaliteli zaman geçirmek için istekli olurlar. Yani insan için en değerli şey olan zaman sağlıklı ilişki rehberi içinde çiftlerin birbirine ayırması gereken çok önemli bir adımdır.
  3. Çiftlerin ortak alanları olmalı. Yapmaktan zevk aldıkları heveslenerek onu yapmayı bekledikleri hobileri olmalı. Zaman geçirirken mutlu olmaları önemli bir özelliktir.
  4. Özlem duygusunu yaşayan çiftler olmalı yani uzun ya da kısa mesafelerle ya da zaman olarak ayrı kalındığı vakit çiftler birbirine özlem duyabilmeli.
  5. İlişkinin sağlam olması için bireylerin birbirlerine koşulsuz şartsız hözü kapalı güveniyor olması gerekir.
  6. Çiftler bibirlerinin farklı yeteneklerine ve farklı zevk alma hobilerine yaterince vakit ayırmalarını sağlamalıdır.
  7. Çiftler herhangi bir tartışma konusunu ilk gün halletmeli çözüm için bir an önce adımlar atmalıdır. Daha sonra çözülür diye halı altına atılan sorunlar günler sonra büyümüş olarak karşısına çıkar.
  8. Birbirlerini koşulsuz şartsız çok sevmeleri gerekir. Sevginin çözemeyeceği ve açamayacağı kapı yoktur.

Çiftler Birbirlerinden Ne Bekler

Geçmişten günümüze insanların beklediği tek ve önemli şey anlaşılmaktır aslında. Seni anlıyorum cümlesi seni seviyorum cümlesi kadar sihirlidir. Ve insan anlaşıldığı ortamda sağlıklı ilişkiler kurabilir. Sağlıklı ilişki rehberi için anlamak ve anlaşılmak kuralı olmazsa olmazdır. İlişki yaşanılan süre aslında insanların birbirlerini keşfetmeye çalıştıkları  yolculuktan ibarettir. Önemli olan bu yolculuğa çıkmaya ne kadar hevesli olduğunuz ve bu yolculukta çıkacak sorunlarla baş etme çözüm bulma isteğinizdir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir